MALOLJETNIČKE TRUDNOĆE I RODITELJSTVO

-  Izazovi u radu i mogućnosti  -

12. i 13. listopada 2018. u Vodicama se održao seminar Maloljetničke trudnoće i roditeljstvo- Izazovi u radu i mogućnosti. Na seminar su sudjelovali stručnjaci iz područja zaštite prava djece i obitelji koji se u svojem radu susreću s maloljetničkim trudnoćama i roditeljstvom sa područja Dalmacije. Održao se u sklopu trogodišnjeg programa MAMA JE MAMA za maloljetne i mlade trudnice i roditelje 2017 – 2020 koji provodi Udruga roditelja „Korak po korak“ te je odobren od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Seminar je obuhvatio teme:

  • Maloljetničko roditeljstvo – pojavnost, problemi i oblici podrške
  • Uloga očeva, baka i djedova
  • Maloljetničko roditeljstvo i prava djeteta
  • Uloga socijalnih radnika u radu s maloljetnim roditeljima
  • Iskustva maloljetnih majki smještenih u ustanovu socijalne skrbi – prikaz rezultata istraživanja
  • Udomiteljstvo maloljetne majke s djetetom
  • Iskustva iz prakse, izazovi i mogućnosti

Voditeljice seminara bile su: izv.prof.dr.sc. Maja Laklija, Pravni fakultet u Zagrebu, Studijski centar socijalnog rada i Silvija Stanić, dipl.psih.univ.spec.iur., Udruga roditelja „Korak po korak“.

Seminar je prošao na zadovoljstvo organizacijskog tima, predavačica i sudionika, te je izražena želja za nastavkom suradnje, novim aktivnostima i zadovoljstvo izmjenom iskustava „sa terena“ između sudionica iz različitih dijelova dalmatinskih županija.

Donosimo Vam i nekoliko slika sa seminara.