U srijedu 10.11. i četvrtak 11.11.2010. u dvorcu Lužnica u Zaprešiću održan je seminar za primjenu varijante CAP programa namijenjene populaciji djece s lakšim intelektualnim teškoćama. Seminar su održale Jeannette Collins i Kim Pinto iz Međunarodnog centra za prevenciju napada na djecu (ICAP – International Center for Assault Prevention) iz SAD-a.

Na seminaru je sudjelovalo 34 osoba, većinom djelatnika i stručnih suradnika centara za odgoj i obrazovanje djece s intelektualnim teškoćama i osnovnih škola s posebnim programom za djecu s intelektualnim teškoćama (COO Rijeka, COO R.Steiner Daruvar, COO Križevci, COOR Koprivnica, COO Čakovec, COO Osijek, COO J.Bonači Split, COO Prekrižje, OŠ J. Matoša Vukovar, OŠ Virovitica).

 

Seminar je održan uz financijsku potporu Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti te Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi.